Projektek

Szervezetünk az alábbi pályázaton vett részt sikeresen: 

GOP-2.1.1-11/M-2013-2300
A 2013 júliusában a GOP-2.1.1-11/M-2013-2300 számú pályázaton megítélt 4 725 000 forint (45%) vissza nem térítendő támogatás, 4 725 000 forint (45%) kedvezményes kamatozású támogatott hitel és 1 050 000 forint (10%) saját forrással a CC Training Kft egy 65 négyzetméteres irodát vásárolt a 6721 Szeged, József Attila sugárút 17. fsz. 2. cím alatt.

 

Projekt azonosító száma: GINOP-3.3.3-17-2017-00028

Projekt címe: „Digitális jólét megteremtése a Dél-alföldi Régióban"

Kedvezményezett neve: CC Training Nonprofit Kft

A Projekt megvalósításának kezdete: 2018.06.01.

A Projekt fizikai befejezésének tervezett napja: 2019.05.31.

Támogatás mértéke: 34 467 849Ft

Támogatás mértéke (%-ban): 90%

A projekt célja, hogy elősegítse a korlátozott ismeretekkel rendelkező vidéki lakosság digitális készségeinek javítását. Célunk az, hogy ösztönözzük a lakosságot a digitális kompetenciáik fejlesztésére, illetve tudatosítsuk annak használ és előnyeit.

A megcélzott célcsoportunk digitális kompetenciái korlátozottak, sok esetben a fizikai hozzáférésük sem biztosított. A célcsoport képzettségi szintje jellemzően alacsonyabb a nagyobb településen élőkhöz képest, jelentős részük idegenkedik a modern technológia használatától. A célcsoport elérése nehézkes, az új kezdeményezésekkel szemben gyakran gyanakvó. A célcsoport speciális szakmai program mellett fejleszthető, számolva annak szociokulturális sajátosságaival, valamint diverzitásával is.
A program tudatosan épít a célcsoport szociokulturális sajátosságaira és diverzitására, fókuszában a helyi igények előzetes felmérésen alapuló célcsoport-specifikus szemléletformáló és tájékoztató rendezvények állnak.
A szakmai programokat a helyi jellegzetességeket ismerő civilekkel együtt valósítjuk meg. A programok alapvetően vonzó rendezvényekhez kapcsoltan valósulnak meg. Játékos feladatokat is alkalmazunk. Az ismeretek elsajátításáról oklevelet állítunk ki.
A programok célcsoport-specifikusak, gyakorlatorientáltak, a digitális írástudás mindennapokban is jól hasznosítható lehetőségeit mutatja be és fejleszti. Az előkészítés során feltárjuk az igényeket, a megvalósítás során civilekkel működünk együtt.

A projekt során, együttműködve a helyi szervezetekkel olyan tematikus rendezvények megvalósítását tervezzük, amelyek segítenek a vidéken élők modern technológiától való idegenkedését oldani, továbbá közérthető nyelvezettel és alkalmazkodó időbeosztásban gyakorlatias ismereteket adnak át. A rendezvények módszertani hátterét az ún. „játékosítás” (gamification) adja: az ismereteket játékokba, vetélkedőkbe ágyazva adjuk át. A rendezvények tartalmi elemei mindenben kompatibilisek a Digitális Jólét és a Digitális Oktatási stratégia módszertani ajánlásaival és a pályázati felhívásban foglaltakkal. A célcsoportnak az e-közigazgatásban való jártasságát hangsúlyosan szeretnénk javítani. Az ügyintézéstől, a „hivatal” szellemétől sok esetben tartó emberek számára (illetve az ügyintézési lehetőségek korlátozott elérhetősége) az elektronikus ügyintézés kínálta egyszerűsített folyamatokat, otthonról elérhető szolgáltatásokat és széleskörű lehetőségeket igyekszünk népszerűsíteni. A másik fő témánk a kommunikáció: a vidéken élők gyakran bezártnak érzik magukat, kevés szórakozási és kommunikációs lehetőséggel. A digitális írástudóssal kapcsolatos bizalom kiépülésének jó eszköze lehet a kommunikáció új módozatainak bemutatása (pl. Facebook kínálta lehetőségek, skype). A módszer életszerű példákon keresztül, interaktív módon vonja be a célcsoportot, úgy, hogy hangsúlyt helyez az eszközök bemutatására és kezelésének elsajátítására. A szemléletformáló rendezvények a célcsoport számára megszokott közegben zajlanak, nem munkaidőben, azaz alkalmazkodva az időbeosztáshoz. A szemléletformáló rendezvények mellett olyan tematikus helyi programok szervezését tervezzük, amelyek kapcsoltan egy-egy nagyobb tömeget mozgató rendezvényhez (falunap, egyházi búcsú, kulturális rendezvények), segíti a digitális írástudóssal kapcsolatos helyi szemlélet formálását. Ezek a programok magukban foglalnak prezentációkat, fórumokat és helyi beszélgetéseket, lehetőséget adnak bemutatók tartására az elsődleges célcsoporton túl, a települések tágabb értelemben vett lakossága számára is.

A projekt során végig fenntartunk egy menedzsment szervezetet, amely a projekt operatív irányítását végzi. Emellett egy szakmai vezető gondoskodik a tervezett programelemek megvalósulásáról, felügyeli a külső szolgáltatók szakmai teljesítéseinek megvalósulását. A projekt keretében megvalósulnak eszközbeszerzések, amelyek elengedhetetlenek a programok lebonyolításához. Megvalósul egy honlapfejlesztés, amely a projektünk elsődleges kommunikációs csatornája lesz. Mindezek mellett a megjelölt célterületen egy aktív célcsoportspecifikus marketing és PR kampányt tervezünk megvalósítani. A projekt megvalósításában fontos szerepet szánunk a partnerségeknek. Szervezetünk jó kapcsolatokat ápol és továbbiakat szándékozik az érintett településeken aktív egyesületekkel, szakmai szervezetekkel, akik támogatására a megvalósításban is számítunk. Csak az itt felsorolt tevékenységek eléréséhez feltétlenül szükséges tételek szerepelnek a projekt költségvetésében, így azok mindegyikének szükségessége indokolt.

Nagyítás